Informację o podpisaniu listu intencyjnego o przejęciu Wydawnictwa Edukacyjnego przez WSiP podała "Biblioteka Analiz", dobrze poinformowane branżowe pismo śledzące wydarzenia na rynku książki.

Wydawnictwo Edukacyjne z Krakowa to mała spółka działająca od 1993 r. Jednym z dwóch udziałowców jest Bolesław Faron (dane z Krajowego Rejestru Sądowego). W latach 1981-85 minister oświaty i wychowania oraz zastępca członka Komitetu Centralnego PZPR, a do 1990 r. szef Instytutu Kultury Polskiej w Wiedniu. Aktualnie Faron wykłada jako profesor na krakowskiej Akademii Pedagogicznej (dawnej WSP). We własnym wydawnictwie pełni funkcję dyrektora naukowego.

Ze stron internetowych Wydawnictwa Edukacyjnego wynika, że cieszy się ono uznaniem minister edukacji Krystyny Łybackiej z SLD. Zamieszczono tam relację z bankietu z okazji 10-lecia firmy w restauracji Klezmer Hois na krakowskim Kazimierzu. Gościł m.in. sekretarz stanu w MEN Tomasz Goban-Klas, który w imieniu pani minister przekazał wydawnictwu "gratulacje oraz podziękowania za wkład w reformę systemu oświaty".
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej