Tegoroczny, szósty już, Sabat Czarownic odbędzie się 27 czerwca. Organizator wydarzenia, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, opublikował na stronie internetowej listę wokalistów, jakich będzie można zobaczyć na kieleckiej Kadzielni. Według planów na imprezie wystąpi m.in. Conchita Wurst, sławna kobieta z brodą, która wygrała ubiegłoroczną edycję Eurowizji. To będzie pierwszy koncert Conchity w Polsce.

W Kielcach to tak gładko nie przejdzie

- Będzie draka - ocenia kielecki socjolog Zdzisław Skuza. - Na pewno to będzie duże wydarzenie, ale nasz region - Kielce, Świętokrzyskie - to region mocno konserwatywny w porównaniu z zachodnimi województwami. Jesteśmy taką konserwą opartą na tradycyjnych wartościach, dlatego u nas to tak "gładko" nie przejdzie - podkreśla Skuza.

Radny PiS: Jak o tym usłyszałem, to...

I ma rację, bo draka już jest. - Kiedy usłyszałem dzisiaj w radiu informację o tym koncercie, sam do siebie powiedziałem pipipipi... Jeżeli ta osoba wystąpi na koncercie, sam osobiście zaprotestuję podczas sesji sejmiku województwa świętokrzyskiego - zapowiada Bogdan Latosiński, radny wojewódzki z Prawa i Sprawiedliwości. Krytykuje władze województwa świętokrzyskiego. - Skoro rządząca od wielu lat województwem świętokrzyskim partia PSL, uważająca się za partię konserwatywną, dopuszcza w ogóle możliwość takiego koncertu, to jest to dla mnie uwłaczające - oburza się Latosiński.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej