Wynik wielu zaskoczył. Zwłaszcza tych, którzy pamiętali, że już dwa lata temu Rada Warszawy przyjęła stanowisko, że nazwy stacji II linii metra powinna czytać kobieta.

Jednak w plebiscycie zorganizowanym przez ratusz wspólnie z Polskim Radiem warszawiacy mogli wybierać spośród sześciorga kandydatów. Wśród nich były dwie aktorki: Krystyna Janda i Danuta Stenka oraz lektorzy i dziennikarze Polskiego Radia: Andrzej Matul, który m.in. czytał dialogi w "Gwiezdnych wojnach" czy "Madagaskarze", Małgorzata Tułowiecka, m.in. autorka audycji o historii i kulturze języka, Marzena Wyczółkowska, która prezentuje na co dzień wiadomości w radiowej Jedynce i Maciej Gudowski, lektor specjalizujący się w filmach akcji.

James Bond w metrze

Prawie połowa głosujących wybrała Macieja Gudowskiego, który zebrał 25292, czyli 47,29% wszystkich oddanych głosów.

Ma jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów lektorskich w Polsce. Na swoim koncie ma kilka-kilkanaście (sam nie liczy) tysięcy "przeczytanych" filmów, m.in. "Matrix", "Pulp Fiction", czy serię filmów o Jamesie Bondzie. W wykonaniu pana Macieja Gudowskiego usłyszymy komunikaty zapowiadające kolejne stacje, informacje o możliwych przesiadkach, awariach, opóźnieniach i inne.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej