Polska reprezentacja zagra z niemiecką na Stadionie Narodowym 11 października. Będzie to pierwszy mecz eliminacyjny naszej reprezentacji do mistrzostw Europy, które w 2016 odbędą się we Francji.

Polska znalazła się w grupie D wraz z Niemcami, Szkocją, Irlandią, Gruzją i Gibraltarem. Po tym, jak we wtorek Niemcy rozgromili Brazylijczyków, upokarzając ich na stadionie w Belo Horizonte aż 7:1, polscy kibice z większą niż zwykle obawą czekają na mecz reprezentacji Polski i Niemiec. W internecie roi się od pytań półżartem, czy na tablicy wyników na Stadionie Narodowym można wyświetlać wynik dwucyfrowy. - To nie są tablice, tylko telebimy. Wszystko możemy wyświetlić - odpowiada serio Mikołaj Piotrowski, rzecznik spółki PL.2012+ zarządzającej Stadionem Narodowym

Mecze eliminacyjne zostaną rozegrane między 7 września 2014 a 11 października 2015. Baraże odbędą się w dniach 12-14 i 15-17 listopada 2015. W finałach po raz pierwszy w historii zagrają 24 drużyny, Francuzi jako gospodarze są zwolnieni z eliminacji.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej