Nie wykluczamy sprzedaży akcji Eldorado, ale nie przy obecnym kursie, który jest znacznie niedowartościowany. Wcześniej chcemy także zakończyć zmiany korporacyjne w spółce - poinformował po zakończeniu czwartkowej konferencji prasowej przewodniczący Rady Nadzorczej Eldorado i partner w Enterprise Investors Ryszard Wojtkowski.

Zdaniem Wojtkowskiego fundusz zadowoliłaby cena "grubo powyżej 20 zł za akcję". W czwartek za akcję Eldorado płacono 16,7 zł. Prezes Eldorado Artur Kawa poinformował, że spółka zamierza przeznaczyć na rozwój swojej sieci detalicznej w 2003 r. kwotę 30 mln zł. Spółka przewiduje otwarcie 8-10 nowych supermarketów Stokrotka i 50-70 sklepów Groszek.

Środki na sfinansowanie inwestycji mają pochodzić z kredytów bankowych, choć Kawa nie wyklucza również emisji obligacji, do której mogłoby dojść w drugiej połowie roku. Spółka nie przewiduje natomiast emisji akcji. W 2003 r. chce zwiększyć zysk netto o 30 proc. do 13 mln zł. Przychody ze sprzedaży mają w tym roku wzrosnąć o 34 proc. do 893 mln zł.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej