http://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://bi.gazeta.pl/im/6/6164/m6164086.gif/i/obrazki/google_search/google.gif

Atak chińskich hakerów na stronę internetową Piasta!

feli
2012-02-08, ostatnia aktualizacja 2012-02-08 18:15

Gliwicki klub musi odpierać ataki nie tylko na boisku. W środę okazało się, że Piast został brutalnie sfaulowany w cyberprzestrzeni.


Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
- We wtorek padła nam strona internetowa. Przedstawiciele home.pl nie wiedzieli jeszcze o co chodzi, ale odzyskali ją. Dzisiaj jednak sytuacja się powtórzyła. Pogrzebali i okazało się, że mieliśmy napady hakerskie z IP z terytorium Chin. Żadnych danych nie utraciliśmy. To było ewidentnie wiele wejść w jednym momencie, cykliczne ataki utrudniające odwiedzanie strony. Może podobnie jak zachodnioeuropejskie potęgi jesteśmy tak popularni w Azji? A mówiąc poważnie prawdopodobnie trafiło na nas przypadkowo - mówi Przemysław Plisz, rzecznik gliwickiego klubu.

Na stronie klubu pojawił się w środę komunikat z informacją, że "w najbliższym czasie mogą jeszcze wystąpić problemy z funkcjonowaniem strony".

- Zapewniano mnie, że poblokowano te adresy IP. Trudno powiedzieć, czy się to będzie powtarzać. Dostawca usług mówi, że nie przewiduje większych kłopotów, ale na sto procent nie jest w stanie tego przesądzić - dodaje rzecznik Piasta.

  • Drukuj
  • Kup licencję
  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    2 głosy

Fedorowicz: Jestem dziadek ciacho

''Długo dojrzewałem do bycia odpowiedzialnym, dla moich wnuczek jestem rycerzem, całej rodzinie zapewniam poczucie bezpieczeństwa''

Kolekcje i dodatki w "Gazecie Wyborczej"

W piątek z ''Gazetą'':

  • Gazeta Telewizyjna
  • Rynek wtórny - poradnik