http://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://bi.gazeta.pl/im/6/6164/m6164086.gif/i/obrazki/google_search/google.gif

Pogrzeb Jerzego Szmajdzińskiego

IAR
2010-04-20, ostatnia aktualizacja 2010-04-20 14:11

W warszawskiej Katedrze Polowej zakończyło się pożegnanie wicemarszałka Sejmu i byłego ministra obrony narodowej Jerzego Szmajdzińskiego. Był jedną z 96 osób, które zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Jerzego Szmajdzińskiego żegna rodzina, przyjaciele oraz politycy.

Jerzy Szmajdziński
Jerzy Szmajdziński
ZOBACZ TAKŻE
GALERIA ZDJĘĆ
W mszy uczestniczyli między innymi pełniący obowiązki głowy państwa Bronisław Komorowski, były prezydent Aleksander Kwaśniewski, byli premierzy Józef Oleksy i Leszek Miller.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w homilii wspominał Jerzego Szmajdzińskiego z czasów, gdy pełnił funkcję szefa MON. Jak zaznaczy duchowny, na 17 ministrów obrony, których miał okazję poznać w ciągu 14 lat, Szmajdziński był jednym z najlepszych. Nigdy o niczym nie zapominał - zaznaczył arcybiskup.Wspominał, że Jerzy Szmajdziński przeżywał każdą śmierć żołnierza na służbie. Podczas jednego z pogrzebów powiedział, że dzięki tej religijnej ceremonii rodziny zmarłych mogą znaleźć uspokojenie - podkreślił Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Jerzy Szmajdziński zostanie pochowany na cmentarzu w Wilanowie. Zostawił żonę i dwoje dzieci - Agnieszkę i Andrzeja.

Jerzy Szmajdziński w przeszłości był ministrem obrony narodowej w rządzie Leszka Millera. W Sejmie zasiadał od 1985 roku, był między innymi przewodniczącym Klubu Parlamentarnego SLD. Od początku zasiadał we władzach krajowych SLD, w czerwcu 2008 roku został wiceprzewodniczącym tej partii. Był kandydatem SLD w wyborach prezydenckich w 2010.

  • Drukuj
  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    1 głos

Kolekcje i dodatki w "Gazecie Wyborczej"

W poniedziałek z ''Gazetą'':