Pięć milionów w Unii Europejskiej, z czego co najmniej kilkadziesiąt tysięcy w naszym kraju - tyle osób może cierpieć z powodu autyzmu. Jak rozpoznać tę chorobę i jak sobie z nią radzić? - Rozmowa... »
Dlaczego życie musi być takie krótkie? Jak temu zapobiec? Uczeni od lat szukają na to sposobów. - A może by tak spowolnić starzenie się naszego DNA? - proponują badacze z Hiszpanii... »
Liczba zachorowań na czerniaka złośliwego (melanoma malignum) w Polsce wzrasta - rocznie diagnozuje się około 10 tys. nowych przypadków. Pamiętać trzeba jednak, że wcześnie wykryty czerniak u... »
Kupisz go w aptece bez recepty, wynik w domowym zaciszu po 20 minutach. Załączony darmowy numer do psychologa, gdyby okazało się, że rezultat jest zły. Eksperci doradzają wprowadzenie na rynek USA... »
Zarodki niektórych ssaków potrafią przez pewien czas się nie rozwijać, a następnie wznowić aktywne podziały. Czyżby ten fenomen dotyczył także człowieka?... »
Sezon letni jeszcze się na dobre nie zaczął, a już wielu z nas cierpi z powodu nadmiernego pocenia. Co robić, gdy ubranie jest wilgotne, skóra się lepi, a do tego brzydko pachnie?... »